Гурт Breaking Brain Without Aim

Объявление

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.



Jazz

Сообщений 1 страница 16 из 16

1

обожнюю джаз)) спілкуємся))

Джаз (англ. Jazz) — форма музичного мистецтва, що виникла на межі XIX—XX століття в США як синтез африканської та європейської культур та отримала згодом повсюдне поширення. Джаз характеризується цілою низкою особливостей, серед яких можна виділити такі:
Особливості ритму, зокрема синкопованість, поліритмія, а також характерний свінг.

Особливості гармонії, зокрема переважання септакордів, нонакордів та складніших політерцових акордів, характерні гармонічні послідовності, а також ладові особливості (напр. заниження III ступіню).

Особливості тембрової палітри, що стосуються як інструментального, так і вокального виконавства. В кінці XX століття — також особливості електронного звуку.

Імпровізаційність

Слово “jazz” (можливо, походить від фр. chasser — полювати) у креолів означало полювання, а також хвилювання, збудження. В 1860-і в північноамериканській літературній мові з'являється слово “jasm”, що означає піднесення, натхнення. Невдовзі йому на зміну приходить слово “jass”, а також аналогічне дієслово, що означало, "ловити", "збуджуватись" і т.п. Все частіше починають використовуватись звороти “jazz around” (блукати, мандрувати) і “jazz up” (впадати у веселий стан). Як музичний термін, слово “jazz” вперше з'явилося у 1915 році у зв'язку з білим оркестром, що грав у новоорлеанському стилі, пізніше - в назві новоорлеанського оркестру Тома Брауна — “Том Браун Диксиленд Джаз Бенд”, після чого термін "джаз" швидко поширюється в північній Америці, а згодом і по всьому світу.

ІСТОРІЯ ДЖАЗУ

Відомий джазовий дослідник Маршалл Стернс (1908-1966) в своїй книзі "Історія джаза" характеризує джаз як синтез "білої" та "чорної" музичної культури.

Дослідник виділяє 6 принципових джерел синтезу джазу:
1 Ритми Західної Африки;
2 Негритянські робітничі пісні (work songs, field hollers);
3 Негритянські релігійні пісні (spirituals);
4 Негритянскі світські песни (blues);
5 Американська народна музика минулих століть;
6 Музика менестрелів та вуличних духових оркестрів.

На сьогоднішній день теорія джазової музики розвинена значно слабше, ніж теорія академічної музики, чому знаходять різні пояснення:
- Дуже швидкий розвиток джазу, що зробив величезний еволюційний шлях протягом 100 років свого існування.
- складностями опанування неєвропейськими формами музики для європейського академічного музикознавства.
- поширеним серед музикознавчої еліти відношенням до джазу, як до "несерйозної" музики.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Джаз

0

2

що, нема істинних поціновувачів?)

вся активність форуму, в основному, у верхніх розділах

музичний розділ, на жаль, глухне..

+1

3

Cold
Видно шо піпли більше цікавиляться темами "піськи, цицьки і т.п" аніж музика, ;)
форум ніби як музичного српямування...дивно...
ДжазЗз просто ЛАВ! ^_^
Вона вміє класно релаксувати, тягнути в в мрії і ше багато чого, думаю мене зрозуміють і без слів ;)
Улюблені види ексід джаз, і клесік джаз=)

+1

4

басові ріфи то шот)))мене радує)) ^_^

0

5

FANCY
Уля, дякую, що підтримала, бо я вже думав капєц)))

acid jazz - теж дуже своєрідне відгалуження, з джазу там не так і багато вже ввібрано))

0

6

басові ріфи? то фанк/рок/фюжн, але врядлі жас...
а класичний джаз ви наврядче чули, так як це до 30-х років, коли звукозапису майже не існувло... може свінг, бібоб, кул джаз..але не думаю що клачисний)

0

7

Sunny_yo написал(а):

свінг

то не зовсім до джазу, але відношення пряме звісно має))
як відгалуження, напевно..

0

8

Cold написал(а):

то не зовсім до джазу, але відношення пряме звісно має))
як відгалуження, напевно..

як раз саме пряме відношення до джазу !

+1

9

Свінг деколи подобається.Арт Блейкі 1959 року- те шо треба!

0

10

Обожнюю класичний джаз, модерновий шось мене не дуже, дещо з фюжну подобається ще.

0

11

З огляду на слова Санні, мене якраз приваблює джаз зразку 30-х, свінг дуже сильно.
А ще я сьогодні бачив санні з тролейбуса :P
А ще я б дуже хотів грати джаз, але ще надто зелений, а вот Санні грає (заздрю) :)

0

12

ніхуя я не граю!

модерн джаз - це джаз починаючи з beebob, тобто з 50-х років.

0

13

Sunny_yo написал(а):

басові ріфи? то фанк/рок/фюжн, але врядлі жас...
а класичний джаз ви наврядче чули, так як це до 30-х років, коли звукозапису майже не існувло... може свінг, бібоб, кул джаз..але не думаю що клачисний)

+1 так воно і є ;)
доречі саме класничний нігерскький джаз а потім і гангстерський 30-х це шось ;) )) Самий відомий приклад," лет май піпл гоу " але в класничному викоананні, без діджеїв там всяких :D

Miles Davis  :good:  ^_^

0

14

UFOs написал(а):

відомий приклад," лет май піпл гоу

ну Луі Армстронг - це легенда...
чого лиш варта його пісня разом із Еллою Фітцджеральд "Dream A Little Dream Of Me"... от це творчість,я розумію

0

15

Джаз - музика і хвороба від душі і для душі ;) якому б стилю не віддавав перевагу,але джаз...просто без слів ;)

0

16

гарна стаття, хоч і на англійській мові про склад джаз-бенду
найголовніше виділив))

A jazz band (or jazz ensemble) is a musical ensemble that plays jazz music usually without a conductor. Jazz bands usually consist of a rhythm section and a horn section. During the jazz and swing eras in the mid-twentieth century, the most successful jazz orchestras also employed strings and harp in expanded arrangements, but their presence on the bandstand was more for visual impact and not as a key component of the ensemble, although the unique timbres of the strings and harp combined with the band as a whole provided an extra layer of ear-pleasing sonorities.

The rhythm section of a jazz band consists of the percussion, bass guitar or double bass, and usually at least one instrument capable of playing chords, such as a piano, guitar, or vibes. Large early jazz bands such as Paul Whiteman’s employed two pianos and banjo. The rhythm section is the foundation for the band; it sets the feel for the piece.

The horn section consists of wind and brass instruments, which play the melody and main accompaniment. Typical horns found in a big jazz band include 4 to 5 trumpets, saxophones (2-3 altos, 2 tenors, and a baritone), 3-4 trombones, and a bass trombone. The saxophones may also double on flute, clarinet, bass clarinet and soprano saxophone, the trumpets on flugelhorn, and the bass trombone on tuba.

0